"Haberdar olun, hazırlıksız yakalanmayın!"

Aylık Sıcaklık Analizi

Değerlendirme Türü Aylık Sıcaklık Analizi | Mevsimlik Sıcaklık Analizi


2016 Yılı KASIM Ayı Ortalama Sıcaklıklarının 1981-2010 Normallerine Göre Mukayesesi

Genel Değerlendirme

2016 yılı Kasım ayında ortalama sıcaklıklar Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Batman çevrelerinde mevsim normallerinin altında, Alanya, Antalya, Finike ve Manavgat çevrelerinde mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşirken, yurdumuzun diğer kesimlerinde mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. Kasım ayında en düşük ortalama sıcaklık -4,6 ºC ile Ardahan’da, en yüksek ortalama sıcaklık ise 18,7 ºC ile Alanya’da tespit edilmiştir.

Bölgesel Değerlendirme

Marmara Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, bölgenin tamamında mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık 8,9°C olarak Lüleburgaz’de, en yüksek ortalama sıcaklık ise 12,5°C olarak Çanakkale’de gerçekleşmiştir.

Ege Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, bölgenin tamamında mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık 6,6°C olarak Kütahya’da, en yüksek ortalama sıcaklık ise 16,9°C olarak Bodrum’da gerçekleşmiştir.

Akdeniz Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, Alanya, Antalya, Finike ve Manavgat çevrelerinde mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşirken, bölgenin diğer kesimlerinde mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık 3,4°C olarak Göksun’da, en yüksek ortalama sıcaklık ise 18,7°C olarak Alanya’da gerçekleşmiştir.

İç Anadolu Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, bölgenin tamamında mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık 1,4°C olarak Kangal’da, en yüksek ortalama sıcaklık ise 7,7°C olarak Sivrihisar’da gerçekleşmiştir.

Karadeniz Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, bölgenin tamamında mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık 1,7°C olarak Bayburt’ta, en yüksek ortalama sıcaklık ise 12,9°C olarak Giresun’da gerçekleşmiştir.

Doğu Anadolu Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, Ağrı, Ardahan ve Iğdır çevrelerinde mevsim normallerinin altında gerçekleşirken bölgenin diğer kesimlerinde mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık -4,6 °C olarak Ardahan’da, en yüksek ortalama sıcaklık ise 7,3 °C olarak Malatya’da gerçekleşmiştir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, Batman çevrelerinde mevsim normallerinin altında gerçekleşirken bölgenin diğer kesimlerinde mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık 7,5 °C olarak Batman’da, en yüksek ortalama sıcaklık ise 12,8 °C olarak Cizre’de gerçekleşmiştir.

2016 Yılı KASIM Ayı Ekstrem Sıcaklık Değerlendirmesi

Kasım 2016’da yeni ekstrem sıcaklık gerçekleşmemiştir.

Aylık Değerlendirme Anomali
Aylık Değerlendirme Bu Ay Ortalama Sıcaklık Farkı
Aylık Değerlendirme Geçen Yıl İle Mukayese
Ortalama Sıcaklık
Minimum Sıcaklık
Maksimum Sıcaklık
Ortalama
Ortalama Mimimum
Ortalama Maksimum

Güncelleme Tarihi: 8 Aralık 2016

Kontrolden geçmemiş verilerle hazırlanmıştır.