"Haberdar olun, hazırlıksız yakalanmayın!"

Türkiye Geneli

Türkiye Geneli Adana Afyonkarahisar Ankara Antalya Diyarbakır Elazığ Erzurum Eskişehir İstanbul İzmir Kayseri Konya Samsun Trabzon Van


Hava Durumunu Paylaş:

Başlangıç Periyodu: 21.03.2018-18:00 Bitiş Periyodu: 22.03.2018-18:00

Yayın Tarihi: 21.03.2018 Yayın No: 240

Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara ve Batı Karadeniz ile Kütahya, Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Afyonkarahisar'ın kuzey çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde Kırklareli'nin yükseklerinin karla karışık yağmurlu, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde Marmara'nın batısı ile Güney ve Kıyı Ege'de yer yer toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli kuzeyli rüzgarla birlikte 4 ila 10 derece azalacağı, güneybatı kesimlerde kuvvetli güneyli rüzgarla birlikte 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; genellikle batı ve güneybatı, gece saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, güneybatı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, bu akşam Marmara'nın güneyi ve Kuzey Ege kıyılarında, gece saatlerinden itibaren Marmara'nın kuzey ve batısı, Batı Karadeniz, Güney ve İç Ege, İç Anadolu'nun güneybatısı ve Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli(40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın yarın (Perşembe); Marmara'nın kuzey ve batısı ile Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Güney ve İç Ege, İç Anadolu’nun güneybatısı ile Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden toz taşınımı başta olmak üzere yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde bölge genelinin, yarın (Perşembe) sabah kuzey ve doğusunun hafif olmak üzere yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Kırklareli'nin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam güney kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa), gece saatlerinden itibaren kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Batısında bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde yer yer toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR 7°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

EDIRNE 4°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde yağmurlu

ISTANBUL 8°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KOCAELI 10°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

EGE

Parçalı, kuzey ve kıyı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, bu gece saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar'ın kuzey çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa), gece saatlerinden itibaren güney ve iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Güney ve kıyı kesimlerinde bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde yer yer toz taşınımının görüleceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR 6°C, 20°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, bu gece saatlerinde kuzey çevreler yer yer hafif yağmur ve sağanak yağışlı

DENIZLI 11°C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

IZMIR 14°C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

MANISA 12°C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Perşembe) batısının iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA 11°C, 23°C

Parçalı, kuzey çevreleri yer yer çok bulutlu

ANTALYA 13°C, 21°C

Parçalı bulutlu

BURDUR 7°C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

MERSIN 14°C, 21°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Eskişehir, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde kuzeybatısının hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Perşembe) güneybatısında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

AKSARAY 8°C, 22°C

Parçalı, yarın (Perşembe) zamanla yer yer çok bulutlu

ANKARA 8°C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

ESKISEHIR 8°C, 21°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu gece ve yarın (Perşembe) sabah saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KONYA 11°C, 25°C

Parçalı, yarın (Perşembe) zamanla yer yer çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) batısı ile öğlden sonra genelinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın (Perşembe) kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

BOLU 7°C, 18°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KARABUK 10°C, 20°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KASTAMONU 7°C, 17°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra hafif yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK 9°C, 11°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Perşembe) hafif yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Perşembe) zamanla Orta Karadeniz'in yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 11°C, 22°C

Parçalı, yarın (Perşembe) zamanla çok bulutlu

GIRESUN 10°C, 17°C

Parçalı bulutlu

SAMSUN 9°C, 14°C

Parçalı, yarın (Perşembe) zamanla çok bulutlu

TRABZON 10°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ERZINCAN 7°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM -1°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

MALATYA 10°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN 2°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR 6°C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZIANTEP 7°C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

SANLIURFA 11°C, 24°C

Parçalı ve az bulutlu

SIIRT 12°C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Ege'de kuvvetli fırtına, Marmara'da fırtına, Batı Karadeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Perşembe) batısı hafif sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın öğleden sonra 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, yarın kuzeybatıdan, yarın öğleden sonra kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, yarın öğeden sonra Batı Karadeniz 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, gece saatlerinde yer yer hafif sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın 6 ila 8 (50-75 km/sa), gece saatlerine kadar güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, yarın öğleden sonra 3,5m.Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde kuzeyi yer yer hafif sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/sa), yarın 6 ila 8 yer yer 9 (50-75 yer yer 90 km/sa), güneyi güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) yarın 5 ila 7 (40-60 km/sa) yarın öğleden sonra 8 (75 km/sa), Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (10-30 km/sa), yarın 6 ila 8 yer yer 9 (50-75 yer yer 90 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m, yer yer 5,0m Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtınada zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, yarın batısı güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) yarın batısı 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) zaman zaman 6 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,8m, Görüş: İyi.