Türkiye Geneli ve Bölgesel Tahmin - Uyarı Merkezleri

Türkiye Geneli Adana Afyonkarahisar Ankara Antalya Diyarbakır Elazığ Erzurum Eskişehir Iğdır İstanbul İzmir Kayseri Konya Samsun Trabzon Van


Hava Durumunu Paylaş:

Başlangıç Periyodu: 27.02.2024-18:00 Bitiş Periyodu: 28.02.2024-18:00

Yayın Tarihi: 27.02.2024 Yayın No: 174

Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü olarak yapılan son değerlendirmelere göre: Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Marmara ile iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığının ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Hakkari çevreleri ile Şırnak'ın doğusu ve Van'ın güneyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerde zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Hakkari çevreleri ile Şırnak'ın doğusu ve Van'ın güneyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerde zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuvvetli rüzgar ve fırtına sebebi ile oluşabilecek ulaşımda aksamalar, baca gazı (karbon monoksit) zehirlenmeleri, tipi, kar savrulması, kar birikmesi ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Kuvvetli rüzgarın yarın (Çarşamba) gece saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

EDİRNE 5°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

İSTANBUL 5°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

KIRKLARELİ 5°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

KOCAELİ 9°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

EGE

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde iç kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 4°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 10°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

İZMİR 10°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

MUĞLA 5°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin bu akşam saatlerinde yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde iç kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ADANA 7°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 11°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY 6°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

MERSİN 10°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde güney ve doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

ANKARA 3°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde doğusu yer yer çok bulutlu

ESKİŞEHİR 4°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu

KONYA 2°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer çok bulutlu

SİVAS 0°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde iç kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

BOLU 1°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer çok bulutlu

DÜZCE 7°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer çok bulutlu

SİNOP 8°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

ZONGULDAK 7°C, 14°C

Parçalı ve az bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde iç kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA 6°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

SAMSUN 7°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

TOKAT 4°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

TRABZON 8°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; Hakkari çevreleri ile Şırnak'ın doğusu ve Van'ın güneyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), yüksek ve dağlık kesimlerde zaman zaman kısa süreli fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunun kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -9°C, 4°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS -13°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA -3°C, 13°C

Parçalı ve az bulutlu

VAN -9°C, 3°C

Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde pus ve yer yer sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR -3°C, 13°C

Az bulutlu

GAZİANTEP 1°C, 15°C

Az bulutlu

SİİRT 1°C, 12°C

Az bulutlu

ŞANLIURFA 4°C, 16°C

Az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde batısı yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, gece saatlerinde geneli ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren doğusu kuzeydoğudan 2 ila 4 yer yer 5; Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, yarın (Çarşamba) sabah saatlerine kadar doğusu güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0 m, Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde Kuzey Ege’nin kuzeyi yer yer pus ve sisli; Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan, gece saatlerinden itibaren güneyi güneydoğudan 3 ila 5; Güney Ege'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, açıkları 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, güneyi yer yer 2,5 m; Görüş: İyi, pus anında orta; sis anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, gece saatlerinde geneli ile yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde doğusu kuzeydoğudan 3 ila 5; Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, açıkları 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m doğusunun açıkları 2,5 m; Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer puslu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, bugün (Salı) akşam saatlerinde 6 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi, pus anında orta.