"Haberdar olun, hazırlıksız yakalanmayın!"

Türkiye Geneli

Türkiye Geneli Adana Afyonkarahisar Ankara Antalya Diyarbakır Elazığ Erzurum Eskişehir İstanbul İzmir Kayseri Konya Samsun Trabzon Van


Hava Durumunu Paylaş:

Başlangıç Periyodu: 23.02.2018-18:00 Bitiş Periyodu: 24.02.2018-18:00

Yayın Tarihi: 23.02.2018 Yayın No: 162

Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Kıyı Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Bilecik, Kütahya, Uşak, Denizli, Antalya, Burdur, Kırşehir, Aksaray, Sinop, Çorum, Amasya, Van, Şırnak, Hakkari ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Hakkari çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması beklenen yağışların; yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde İzmir ve Aydın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzeybatı kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney, Marmara'da ve Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde İzmir ve Aydın çevrelerinde beklenen kuvvetli yağışların neden olabileceği olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, trafikte aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde Bilecik çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BURSA 7°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

ÇANAKKALE 6°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISTANBUL 7°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELI 3°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Aydın, Denizli ve Muğla çevrelerinin, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde Kıyı Ege ile Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde İzmir ve Aydın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHISAR 1°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

AYDIN 9°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde ve yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde sağanak yağışlı. Yağışların; yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

IZMIR 9°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde kuvvetli sağanak yağışlı.

MANISA 7°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde sağanak yağışlı.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Antalya'nın doğu kesimleri, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde Antalya ve Burdur çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 10°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA 10°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam doğu kesimleri, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde il geneli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 9°C, 17°C

Parçalı bulutlu

ISPARTA 1°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuzeybatısı ile Kırşehir ve Aksaray çevrelerinin, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde kuzeybatısının hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 3°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde ve yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

ESKISEHIR 4°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde ve yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde hafif yağmur ve sağanak yağışlı

KAYSERİ -1°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

KONYA 5°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kastamonu kıyı kesimi ile Sinop çevreleri, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde bölgenin iç kesimlerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 1°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinde yağmurlu

DÜZCE 5°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

SİNOP 5°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu

ZONGULDAK 6°C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kıyı kesimi ile Samsun, Amasya ve Çorum çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 5°C, 14°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif yağmurlu

SAMSUN 8°C, 10°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

TOKAT 3°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON 8°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kıyı kesimleri hafif sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Şırnak çevrelerinin aralıklı, bu akşam saatlerinde ise Van ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların; Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor.

ERZURUM -5°C, 4°C

Parçalı ve çok bulutlu

HAKKARİ 0°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

KARS -8°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA 3°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun aralıklı, bu akşam saatlerinde Şanlıurfa çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR 3°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde hafif sağanak yağışlı

GAZIANTEP 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

MARDİN 5°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı hafif sağanak yağışlı

SIIRT 4°C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı hafif sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Marmara'da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz aralıklı yağmurlu; Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), ilk saatler ile Öğle saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısında 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu yağmurlu; Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50km/sa), akşam saatlerinden sonra 5 ila 7(40-60km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Orta ve Güney Ege sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden sonra güney ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Batı Akdeniz açıkları ilk saatlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu, zamanla güney ve güneydoğudan, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden sonra güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.