"Haberdar olun, hazırlıksız yakalanmayın!"

Türkiye Geneli

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir | İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Başlangıç Periyodu: 23.04.2017-18:00 Bitiş Periyodu: 24.04.2017-18:00

Yayın Tarihi: 23.04.2017 Yayın No: 339

Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz kuzey ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bursa, Çankırı, Yozgat, Sivas, Batman ve Siirt çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normalleri altında seyretmeye devam edeceği ve önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden tam fırtına şeklinde (70-100 km/saat), Karadeniz kıyıları ve Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden tam fırtına şeklinde (70-100 km/saat), Karadeniz kıyıları ve Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, soba ve baca gazı zehirlenmesi, çatı uçması, ağaç devrilmesi v.s. ) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ZİRAİ DON UYARISI : Bu gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, İç ege, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Göller yöresi ve İç Anadolu'nun kuzey ve batısında orta şiddette zirai don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı başta zirai üreticilerimiz olmak üzere dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI : Bu akşam ilk saatler ile gece saatlerinde Güneydoğu Anadolu'da ve Doğu Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar, hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde, mevcut kar örtüsü üzerine yağmur ve karla karışık yağmur yağışı ile birlikte yer yer 80-100 Km/sa hızında güneyli rüzgarlar beklendiğinden, dik ve eğimli yamaçlarda çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey kesimleri ve Bursa ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren bölgenin kuzeydoğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Sakarya'nın güney ilçelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

BURSA 7°C, 14°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

ÇANAKKALE 10°C, 18°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ISTANBUL 8°C, 15°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELI 4°C, 17°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, ilk saatlerde güney kesimlerinin az bulutlu olması bekleniyor.

A.KARAHISAR -2°C, 9°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

IZMIR 8°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

MANISA 7°C, 20°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

MUĞLA 5°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı az bulutlu, ilk saatlerde doğusu çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatı, Doğu akdeniz'de güney ve güneybatı yönlerden fırtına (40-60 Km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ADANA 12°C, 22°C

Parçalı ve az bulutlu, ilk saatlerde çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ANTALYA 10°C, 21°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY 10°C, 20°C

Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA 0°C, 15°C

Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi)sabah saatlerinde Çankırı çevreleri ve Ankara'nın kuzey kesimleri ile Yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde Yozgat ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle hafif yağmur ve sağanak, Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda ilk saatlerde güney ve güneybatı yönlerden tam fırtına şeklinde (50-80 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

ANKARA -1°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde kuzey kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR -2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

NİĞDE 0°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

YOZGAT -1°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde hafif yağmurlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerde yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden fırtınamsı (30-50km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

BARTIN 3°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

BOLU -1°C, 5°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece ve yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde yağışlı. Yağışların; gece saatlerinde yağmur, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE 2°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK 6°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri ile yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; ilk saatlerde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerden, kıyı kesimlerde bölgenin genelinde kuzey yönlerden fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AMASYA 3°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

ARTVİN 5°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SAMSUN 6°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON 7°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey ve doğu kesimleri ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren kuzeydoğu kesimleri ve Van çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; ilk saatlerde bölge geneli ile gece saatlerinden itibaren bölgenin güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden fırtına şeklinde (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda akşam ve gece saatlerinde toz taşınımı meydana geleceği tahmin ediliyor.

ERZURUM 2°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde ve yarın (Pazartesi) öğle saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

IĞDIR 5°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KARS -4°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

MALATYA 3°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, ilk saatler doğusu çok bulutlu, ilk saatlerde Batman ve Siirt çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; ilk saatlerde bölge geneli ile gece saatlerinden sonra bölgenin doğusunun güney ve güneybatı yönlerden fırtına şeklinde (40-60 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda akşam ve gece saatlerinde toz taşınımı meydana geleceği tahmin ediliyor.

ADIYAMAN 10°C, 19°C

Parçalı ve az bulutlu

DIYARBAKIR 6°C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

GAZIANTEP 7°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu

SIIRT 8°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz ve Van Gölü'nde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), doğusu güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa), doğusu gece saatlerinden itibaren güney ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m Orta Karadeniz'de 3,0m Görüş: İyi, yağış anında orta, fırtınada zayıf.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, güneyinde kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa), sabah saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) gece saatlerinden itibaren 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m Görüş: İyi.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: Zayıf.