Aylık Sıcaklık Analizi

Değerlendirme Türü Aylık Sıcaklık Analizi | Mevsimlik Sıcaklık Analizi


2014 Yılı KASIM Ayı Ortalama Sıcaklıklarının 1981-2010 Normallerine Göre Mukayesesi

Genel Değerlendirme

2014 yılı Kasım ayında ortalama sıcaklıklar; Eskişehir dolaylarında mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşirken, Ülkemizin diğer bölgelerinde mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. Kasım ayında en düşük ortalama sıcaklık -1,1 ºC ile Ardahan’da, en yüksek ortalama sıcaklık ise 17,7 ºC ile İskenderun’da tespit edilmiştir.

Bölgesel Değerlendirme

Marmara Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, bölgenin tamamında mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık 9,0 °C olarak Edirne’de, en yüksek ortalama sıcaklık ise 12,3 °C olarak Kocaeli’de gerçekleşmiştir.

Ege Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, bölgenin tamamında mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık 6,1 °C olarak Emirdağ’da en yüksek ortalama sıcaklık ise 16,9 °C olarak Bodrum’da gerçekleşmiştir.

Akdeniz Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, bölgenin tamamında mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık 3,8 °C olarak Göksun’da, en yüksek ortalama sıcaklık ise 17,7 °C olarak İskenderun’da gerçekleşmiştir.

İç Anadolu Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, Eskişehir dolaylarında mevsim normallerinin üzerinde gerçekleşirken, bölgenin diğer kesimlerinde mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık 1,9 °C olarak Kangal’da, en yüksek ortalama sıcaklık ise 7,6 °C olarak Ankara’da gerçekleşmiştir.

Karadeniz Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, bölgenin tamamında mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık 2,6 °C olarak Bayburt’ta, en yüksek ortalama sıcaklık ise 12,7 °C olarak Hopa’da gerçekleşmiştir.

Doğu Anadolu Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, bölgenin tamamında mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık -1,1 °C olarak Ardahan’da, en yüksek ortalama sıcaklık ise 7,4 °C olarak Malatya’da gerçekleşmiştir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Ortalama sıcaklıklar, bölgenin tamamında mevsim normalleri civarında gerçekleşmiştir. En düşük ortalama sıcaklık 8,9 °C olarak Batman’da, en yüksek ortalama sıcaklık ise 12,6 °C olarak Cizre’de gerçekleşmiştir.

2014 Yılı KASIM Ayı Ekstrem Sıcaklık Değerlendirmesi

Kasım 2014’de ekstrem sıcaklık gerçekleşmemiştir.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014

Aylık Değerlendirme Anomali
Aylık Değerlendirme Bu Ay Ortalama Sıcaklık Farkı
Aylık Değerlendirme Geçen Yıl İle Mukayese
Ortalama Sıcaklık
Minimum Sıcaklık
Maksimum Sıcaklık
Ortalama
Ortalama Mimimum
Ortalama MaksimumDünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

22

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51