Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :23.10.2014-18:00 Tarihi :23.10.2014
Bitiş :24.10.2014-18:00 No :888
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Adana, Osmaniye, Nevşehir ve Yozgat çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Isparta çevreleri ile Burdur’un güney ve doğu kesimlerinde kuvvetli, Muğla ve Antalya çevrelerinde yer yer aşırı olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzeybatı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Isparta çevreleri ile Burdur’un güney ve doğu kesimlerinde kuvvetli, Muğla ve Antalya çevrelerinde yer yer aşırı olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu; bu akşam saatlerinde batı kesimleri ile yarın (Cuma) doğusunun sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu akşam Edirne ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu; bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı 13 21
BURSA Parçalı ve çok bulutlu; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 14 22
EDİRNE Parçalı ve çok bulutlu; yer yer kuvvetli olmak üzere bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı 11 20
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı 14 21
EGE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde kuvvetli, bu akşam saatlerinde Muğla çevrelerinde yer yer aşırı olması bekleniyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu; bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 10 17
AYDIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 14 23
İZMİR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 14 20
MANISA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 13 22
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu; Batı ve Orta Akdeniz, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Akdeniz kıyıları, Isparta çevreleri ile Burdur'un güney ve doğusunda kuvvetli, Antalya çevrelerinde yer yer aşırı olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15 23
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu; kuvvetli ve yer yer aşırı olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 17 22
ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışların bu gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 10 16
OSMANİYE Parçalı, yer yer çok bulutlu; yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 13 23
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu; bu gece saatlerinden itibaren batısı ile zamanla Nevşehir ve Yozgat çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
AKSARAY Parçalı ve çok bulutlu; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 8 20
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 11 16
KARAMAN Parçalı ve çok bulutlu; yarın (Cuma) sabah saatlerinde sağanak yağışlı 10 19
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 10 20
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BARTIN Parçalı ve çok bulutlu; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 12 20
BOLU Parçalı ve çok bulutlu; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 11 19
KARABUK Parçalı ve çok bulutlu; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 10 19
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu; yarın (Cuma) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 16 19
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı, yer yer çok bulutlu; yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz'in sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; doğusunun iç kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
GIRESUN Parçalı, zamanla çok bulutlu 16 24
ORDU Parçalı ve çok bulutlu; yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 16 25
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu; yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 16 24
TRABZON Parçalı, zamanla çok bulutlu 16 24
DOĞU ANADOLU Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM Parçalı bulutlu 3 14
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu 8 18
SIRNAK Parçalı ve az bulutlu 8 17
VAN Parçalı ve çok bulutlu 4 15
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu, zamanla batı kesimlerinin çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
DİYARBAKIR Parçalı bulutlu 8 22
GAZİANTEP Parçalı, zamanla çok bulutlu 9 20
SIIRT Parçalı ve az bulutlu 11 21
ŞANLIURFA Parçalı bulutlu 11 22
DENİZLERDE HAVA
Kuzey Ege'de yarın öğleden sonra fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Batı Karadeniz' sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan 3 ila 5, gece güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, yarın güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 1,5m batısında 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, gece saatlerine kadar sağanak yağışlı; Rüzgar: güney ve güneybatıdan 4 ila 6, yarın 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: batı ve güneybatıdan, yarın güney ve güneydoğudan 3 ila 5, yarın öğleden sonra 4 ila 6, kuzeyi 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m yarın öğleden sonra 2,5m Görüş: iyi, yağış anında zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, batısında kuvvetli olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan, güneyi güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, batısı kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: iyi, yağış anında zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: güney ve güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

24

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51