Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :21.11.2014-12:00 Tarihi :21.11.2014
Bitiş :22.11.2014-12:00 No :974
Öğleden Sonra Yurtta Hava Akşam Yurtta Hava
Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara'nın doğusu, Orta ve Doğu Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ile Isparta ve Antalya'nın doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı, güney kesimlerin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, gece saatlerinde Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu Bölgesi'nin karla karışık yağmur ve kar yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Niğde, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Tunceli, Elazığ, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç kesimlerde 5 ila 10 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Kuzey ve batı bölgelerde kuzey ve kuzeybatı, doğu kesimlerde güney ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Marmara'nın kuzeybatısı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Antalya körfezinde kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Niğde, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Tunceli, Elazığ, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı çok bulutlu, doğusunun aralıklarla yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu 11
BURSA Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 13
SAKARYA Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmu ve sağanak yağışlı 12
EGE Parçalı, iç kesimleri yer yer çok bulutlu, Kütahya'nın kuzey ilçeleri ile öğle ilk saatlerde Denizli'nin doğu kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak geçeceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR Parçalı çok bulutlu, 7
AYDIN Parçalı bulutlu 16
İZMİR Parçalı bulutlu 16
MANISA Parçalı, yer yer çok bulutlu 15
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz, Isparta ile Antalya'nın doğusunun sağanak yer yer gök gürülültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Doğu Akdeniz'de yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 19
ANTALYA Parçalı çok bulutlu, doğusu sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 19
HATAY Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 17
MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 20
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Karaman, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Nevşehir, Niğde ve Yozgat çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ANKARA Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8
ESKİŞEHİR Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 7
KONYA Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 8
YOZGAT Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 8
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinde iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
BARTIN Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10
BOLU Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı 4
DÜZCE Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10
ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, gece saatlerinde iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Çorum çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
GIRESUN Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 16
RİZE Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 17
SAMSUN Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14
TRABZON Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 17
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Malatya çevreleri, öğle saatlerinde bölgenin güney ve batısı ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece saatlerinde Tunceli, Elazığ, Bingöl'ün güneyi, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yağun karla karışık yağmur ve kar yağışı beklenir.
ERZURUM Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7
MALATYA Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde karla karışık yağmurlu 8
TUNCELI Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, gece saatlerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışlı 12
VAN Parçalı yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde kar yağışlı 11
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölgenin batı kesimlerinin, zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Adıyaman, Gaziantep, Kilis ve Şanlıurfa çevrelerinde zamanla bölge genelinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli olaması bekleniyor. 14
DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde batısı, gece saatlerinde il genelinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 15
GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren il genelinde kuvvetli olaması bekleniyor. 13
ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16
DENİZLERDE HAVA
Orta ve Doğu Karadeniz'de fırtına; Batı Karadeniz ve Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, akşam saatlerinden sonra 5 ila 7, yarın (Cumartesi) Orta ve Doğu Karadeniz'de 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, akşam saatlerinde sonra 2,0 ila 3,0m, yarın (Cumartesi) Orta ve Doğu Karadeniz'de 3,0 ila 4,0m. Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyinde 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, akşam saatlerinden sonra 5 ila 7, Doğu Akdeniz'de doğu ve güneydoğu, akşam saatlerinden sonra kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, zamanla karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

23

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51