Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :25.10.2014-12:00 Tarihi :25.10.2014
Bitiş :26.10.2014-12:00 No :893
Öğleden Sonra Yurtta Hava Akşam Yurtta Hava
Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Karadeniz ile Adana, Osmaniye, Hatay kıyıları, Erzurum, Erzincan ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz ile Uşak, Afyon, Kütahya, Eskişehir'in batısı ve Mersin çevrelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale'nin kuzey kesimleri, Muğla, Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde yer yer şiddetli (76-100 kg/metrekare) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzeybatı kesimler ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Marmara, Kuzey Ege ile Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyıları ile Çeşme çevrelerinde kuvvetli (30-50 km/saat), Marmara'nın kuzeyi, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz kıyılarında kısa süreli fırtına ve fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz ile Uşak, Afyon, Kütahya, Eskişehir'in batısı ve Mersin çevrelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale'nin kuzey kesimleri, Muğla, Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde yer yer şiddetli (76-100 kg/metrekare) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, dolu, kuvvetli rüzgar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat), Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kısa süreli fırtına ve fırtına (60-80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölge genelinde aralıklarla yerel kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ile Çanakkale'nin kuzey kesimlerinde yer yer şiddetli (76-100 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kısa süreli fırtına ve fırtına (50-80 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Parçalı çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı 18
BURSA Parçalı çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı 20
İSTANBUL Parçalı çok bulutlu, yerel kuvvetli sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Avrupa yakasının batısında yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olacağı tahmin ediliyor. 19
KIRKLARELI Parçalı çok bulutlu, çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olmak üzere sağanak yağışlı 15
EGE Parçalı çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyıları ile Uşak, Afyon ve Kütahya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli(21-50 kg/metrekare), Muğla çevrelerinde yer yer şiddetli (76-100 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güney kıyıları ile Çeşme çevrelerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHİSAR Parçalı çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı 15
AYDIN Parçalı çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
İZMİR Parçalı çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
UŞAK Parçalı çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı 16
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Batı ve Orta Akdeniz ile Adana, Osmaniye ve Hatay'ın kıyılarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Akdeniz ile Mersin'in doğusunda kuvvetli(21-50 kg/metrekare), Antalya, Isparta ve Burdur çevrelerinde yer yer şiddetli (76-100 kg/metrekare) olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında güney yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
ANTALYA Parçalı çok bulutlu, çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22
ISKENDERUN Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 26
ISPARTA Parçalı çok bulutlu, çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olmak üzere sağanak yağışlı 15
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batısının sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Eskişehir'in batısında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ANKARA Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 16
KARAMAN Parçalı, yer yer çok bulutlu 18
KONYA Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 18
YOZGAT Parçalı, yer yer çok bulutlu 16
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesiminde kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kısa süreli fırtına ve fırtına (50-80 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.
BARTIN Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 19
BOLU Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 18
DÜZCE Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 19
ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı, yer yer çok bulutlu, bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
GUMUSHANE Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı 16
ORDU Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 20
SAMSUN Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 17
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı 19
DOĞU ANADOLU Az bulutlu, bölgenin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Erzurum, Erzincan ve Ardahan çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM Parçalı yer yer çok bulutlu, akşam saatlerine kadar sağanak yağışlı 13
IGDIR Parçalı yer yer çok bulutlu 20
MALATYA Parçalı yer yer çok bulutlu 19
VAN Parçalı bulutlu 15
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu, batı kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BATMAN Az bulutlu ve açık 24
DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 23
GAZİANTEP Parçalı bulutlu 21
ŞANLIURFA Parçalı ve az bulutlu 23
DENİZLERDE HAVA
Batı Karadeniz'de kuvvetli fırtına, Orta Karadeniz ile Kuzey Ege'de fırtına, Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 7 ila 9, Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4,batısında 6 ila 8 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m batısında 4,0 ila 5,0m Görüş: orta,yağış anında zayıf.
MARMARA Hava Durumu: Sağanak yağışlı; Rüzgar: Kuzeydoğudan, akşam saatlerinden sonra kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: orta,yağış anında zayıf.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu, kuvvetli gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, Güney Ege'de batı ve güneybatıdan 5 ila 7,akşam 4 ila 6 kuvvetinde Dalga: 2,0 ila 3,0m ,kuzeyinde 4,0 ila 5,0m m Görüş: orta,yağış anında zayıf.
AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, batısında kuvvetli olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğudan 4 ila 6, gece güneybatıdan 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğu, güneyi güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısında 1,5 ila 2,5m Görüş: orta,yağış anında zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgâr: güney ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

24

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51