Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :27.03.2015-06:00 Tarihi :27.03.2015
Bitiş :28.03.2015-06:00 No :256
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz ile Samsun, Amasya, Çorum, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağmur ve sağanak, Ege ve Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Denizli, Balıkesir, Bursa, Yalova, İstanbul ve Ankara çevreleri ile Eskişehir'in kuzeydoğu, Karaman'ın batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde Marmara ile gece saatlerinde doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Gece saatlerine kadar Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklenmektedir.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusunda güney ve güneydoğu, zamanla Mersin çevrelerinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/s), Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; akşam saatlerinden sonra Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Denizli, Balıkesir, Bursa, Yalova, İstanbul ve Ankara çevreleri ile Eskişehir'in kuzeydoğu, Karaman'ın batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusunda güney ve güneydoğu, zamanla Mersin çevrelerinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/s), Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
TOZ TAŞINIMI UYARISI: Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de toz taşınımı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinin azalması vb.) dikkatli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde İstanbul, Yalova, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Gece saatlerine kadar bölge genelinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BURSA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 20
EDIRNE Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17
İSTANBUL Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların gece saatlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 16
KIRKLARELI Çok bulutlu ve aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 17
EGE Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren İzmir, Aydın, Muğla, Denizli ve Manisa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) ve Güney Ege kıyılarında yer yer fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor. Gece saatlerine kadar bölge genelinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 14
IZMIR Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 19
MANISA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 17
MUĞLA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 16
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinden itibaren Batı Akdeniz'de yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden, zamanla Mersin çevrelerinde kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) ve yer yer fırtına şeklinde (50-70 km/s) esmesi bekleniyor. Gece saatlerine kadar Batı Akdeniz'de toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 24
ANTALYA Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 21
HATAY Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 21
MERSIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerine kadar hafif olacağı tahmin ediliyor. 24
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla Sivas dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde Ankara çevreleri ile Eskişehir'in kuzeydoğu, Karaman'ın batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneyinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Bu sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ANKARA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 15
CANKIRI Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların akşam saatlerine kadar hafif olacağı tahmin ediliyor. 14
ESKISEHIR Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinde kuzeydoğu ilçelerde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. 16
KONYA Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 18
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 19
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 21
KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 23
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı, Orta Karadeniz'in yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinde Çorum ile gece saatlerinde Samsun ve Amasya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
AMASYA Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 20
SAMSUN Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 18
TOKAT Parçalı, zamanla çok bulutlu 19
TRABZON Parçalı bulutlu 16
DOĞU ANADOLU Parçalı bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
ERZINCAN Parçalı ve az bulutlu 14
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu 9
KARS Parçalı ve az bulutlu 11
MALATYA Parçalı, zamanla çok bulutlu 12
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
DIYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 18
GAZIANTEP Parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 19
SANLIURFA Parçalı, zamanla çok bulutlu 22
SIIRT Parçalı ve az bulutlu 16
DENİZLERDE HAVA
Ege ve Batı Akdeniz'de fırtına, Doğu Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Çok bulutlu ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/saat), akşam saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60km/s) kuvvetinde; Dalga: 3,0 ila 4,0m, Görüş: Orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/saat), akşam saatlerinden sonra doğu ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75km/s), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerinden sonra 5 ila 7 (40-60km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, zamanla batısında 2,5 ila 3,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/saat) kuvvetinde, Dalga yüksekliği: 0,25 ila 0,50m, Görüş Mesafesi: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT H-SAF WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2015

22

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51