Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :30.08.2015-06:00 Tarihi :30.08.2015
Bitiş :31.08.2015-06:00 No :724
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinde Aksaray, Kayseri, Niğde, Nevşehir, Malatya, Kars ve Ardahan çevrelerinin; gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde Doğu Karadeniz kıyılarının; öğleden sonra Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Doğu Karadeniz ile Kayseri, Niğde ve Ordu çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey, iç ve doğu kesimlerde normalleri civarında, Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, iç ve batı kesimler ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BURSA Az bulutlu ve açık 33
ISTANBUL Az bulutlu ve açık 31
KIRKLARELI Az bulutlu ve açık 35
SAKARYA Az bulutlu ve açık 31
EGE Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
AFYONKARAHİSAR Az bulutlu ve açık 27
IZMIR Az bulutlu ve açık 34
KÜTAHYA Az bulutlu ve açık 28
MANISA Az bulutlu ve açık 36
AKDENİZ Az bulutlu ve açık, bölgenin doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğleden sonra Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin iç ve batı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
ADANA Parçalı bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 35
ANTALYA Az bulutlu ve açık 38
BURDUR Az bulutlu ve açık 32
HATAY Parçalı bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32
İÇ ANADOLU Az bulutlu ve açık, bölgenin doğu kesimleri parçalı bulutlu, öğleden sonra Aksaray, Kayseri, Niğde ve Nevşehir çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneyinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
ANKARA Az bulutlu ve açık 30
CANKIRI Az bulutlu ve açık 30
ESKISEHIR Az bulutlu ve açık 30
SİVAS Parçalı ve az bulutlu 27
BATI KARADENİZ Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
BOLU Az bulutlu ve açık 30
DÜZCE Az bulutlu ve açık 31
SİNOP Az bulutlu ve açık 28
ZONGULDAK Az bulutlu ve açık 26
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
AMASYA Parçalı bulutlu 30
ÇORUM Parçalı bulutlu 28
SAMSUN Parçalı bulutlu 28
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin kuzey ve batı kesimleri ile Bingöl, Muş ve Bitlis ile Van'ın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
KARS Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
TUNCELİ Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 32
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DIYARBAKIR Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 36
GAZIANTEP Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 33
MARDİN Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 34
SIIRT Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu 36
DENİZLERDE HAVA
Kuzey Ege ve Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, batısında 2,0m. Görüş:İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), öğleden sonra 4 ila 6 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30- 50 km/s) kuzeyinde 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş:İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Batısında kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s) ,öğleden sonra batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s , doğusunda batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m , batısında 1,5 ila 2,5m Görüş:İyi
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu Rüzgâr: kuzey ve kuzeydoğu, gündüz güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT H-SAF WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2015

35

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51