Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :30.11.2015-18:00 Tarihi :30.11.2015
Bitiş :01.12.2015-18:00 No :1002
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, İç Anadolu'nun doğu kesimleri ile Zonguldak, Bartın ve Karaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, güney kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Yozgat, Sivas ve Kayseri'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batı ve güneyi ile Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Orta Karadeniz kıyıları ile Antalya ve Sinop çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batı ve güneyi ile Erzurum, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Yerel su baskını, ulaşımda aksamalar vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Az bulutlu, ilk saatlerde doğu kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Az bulutlu ve açık 1 16
BURSA Parçalı ve az bulutlu 3 16
ÇANAKKALE Az bulutlu ve açık 8 17
ISTANBUL Az bulutlu 9 15
EGE Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.
AFYONKARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu -3 10
AYDIN Az bulutlu ve açık 6 18
IZMIR Parçalı ve az bulutlu 7 17
MUĞLA Az bulutlu ve açık 3 15
AKDENİZ Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, bölgenin doğusunun sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; akşam saatlerinde Antalya çevrelerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 8 21
ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 11 22
BURDUR Parçalı ve az bulutlu 0 13
MERSİN Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 11 18
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde bölgenin doğusu ile Karaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Sivas, Yozgat ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar, yağış alan diğer yerlerde yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu -1 8
KARAMAN Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı -1 7
KAYSERİ Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri yer yer kar yağışlı -1 7
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu -2 9
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Sinop çevrelerinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
BOLU Parçalı ve çok bulutlu 1 11
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu 4 13
KARABÜK Parçalı ve çok bulutlu 3 12
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 8 13
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Çorum dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesiminde kuvvetli yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
ORDU Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 9 13
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 9 15
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 4 8
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10 12
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle karla karışık yağmur ve kar, Malatya, Elazığ, Şırnak ve Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenen yağışların; bu akşam saatlerinde bölgenin batı kesimlerinde kuvvetli yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren Hakkari, Şırnak, Bitlis, Erzincan ve Erzurum ile yarın (Salı) sabah saatlerinde Ağrı, Kars ve Ardahan çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.
ARDAHAN Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (Salı) sabah saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. -4 0
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. -2 1
IĞDIR Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı 0 9
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı 1 8
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Gazinatep, Kilis ve Adıyaman, gece saatlerinde Mardin, Batman ve Siirt ile Diyarbakır'ın kuzey çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.
DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 6 11
GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 5 13
MARDİN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 8 11
ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 8 16
DENİZLERDE HAVA
Güney Ege, Orta Karadeniz ve Batı Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), ilk saatlerde doğusu güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s), gece saatlerinden itibaren 5 ila 7 (40-60 km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), batısı batıdan 5 ila 7 (40-60 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Orta Karadeniz 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s), sabah saatlerinden itibaren 2 ila 4 (10-20km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), ilk saatler güneyi 3 ila 5 (20-40 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/s), güneyi 7 (60 km/s), öğle saatlerinden itibaren 2 ila 4 (10-30 km/s), güneyi 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyi 1,5 ila 2,5m, yer yer 3,0m, Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s), doğusu kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/s), öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/s), Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s), batısı gece 4 ila 6 (30-50 km/s), öğle saatlerinden itibaren 2 ila 4 (10-30 km/s) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısı 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10 ila 30 km/s), gece saatlerinde 5 (40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, gece saatlerinde 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında orta.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT H-SAF WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2015

27

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51