Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :21.10.2014-12:00 Tarihi :21.10.2014
Bitiş :22.10.2014-12:00 No :881
Öğleden Sonra Yurtta Hava Akşam Yurtta Hava
Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin güneydoğu kesimleri ile gece saatlerinden sonra Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyılarının parçalı bulutlu, Şırnak çevrelerinin yağmurlu, Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde iç bölgelerde yer yer pus ve sis ile birlikte, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey, akşam saatlerinden sonra ülke genelinde güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, gece saatlerinden sonra Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de kuvvetli olarak (30-60 kms/s) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
Güncel Meteorolojik Uyarı Bulunmamaktadır.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden sonra bölgenin batısının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin batısında, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 25
BURSA Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 24
İSTANBUL Az bulutlu ve açık 19
YALOVA Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 22
EGE Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden sonra Kıyı Ege'nin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Kıyı Ege'de, güney yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
A.KARAHİSAR Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 18
AYDIN Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden sonra yer yer parçalı bulutlu 27
İZMİR Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden sonra yer yer parçalı bulutlu 24
USAK Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 21
AKDENİZ Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden sonra Batı Akdeniz kıyılarının yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Göller Yöresinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
ADANA Az bulutlu ve açık 26
ANTALYA Az bulutlu ve açık, gece saatlerinden sonra yer yer parçalı bulutlu 28
ISPARTA Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 20
OSMANİYE Az bulutlu ve açık 26
İÇ ANADOLU Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölge genelinde yer yer pus ve sis ile birlikte bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 18
KARAMAN Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 17
KIRIKKALE Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 19
KONYA Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 18
BATI KARADENİZ Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
BARTIN Az bulutlu ve açık 21
BOLU Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 20
DÜZCE Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 21
ZONGULDAK Az bulutlu ve açık 20
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
AMASYA Parçalı ve az bulutlu, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 21
GIRESUN Parçalı ve az bulutlu 19
SAMSUN Parçalı ve az bulutlu 21
TRABZON Parçalı ve az bulutlu 19
DOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, bölgenin doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Şırnak çevrelerinin yağmur, Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ERZURUM Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. 13
MALATYA Parçalı ve az bulutlu 18
MUS Parçalı ve az bulutlu, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli 16
VAN Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. 11
GÜNEYDOĞU ANADOLU Az bulutlu ve açık, bölgenin doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BATMAN Parçalı ve az bulutlu 20
DİYARBAKIR Az bulutlu ve açık 22
GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 21
ŞANLIURFA Az bulutlu ve açık 24
DENİZLERDE HAVA
Fırtına beklenmiyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de; güney ve güneybatıdan, Doğu Karadeniz'de; doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, gece batısı 5 kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 1,5m Görüş: İyi.
MARMARA Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde doğusu sisli, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 2 ila 4, gece 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de; kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 2 ila 4, akşam tamamı güneybatıdan 3 ila 5, gece 6, Güney Ege'de; kuzey ve kuzeybatıdan, gece güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m gece 2,0m Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Az bulutlu ve açık zamanla Batı Akdeniz parçalı bulutlu, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan, batısı akşam güneydoğudan, doğu kıyıları gece kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

27

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51