Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :19.09.2014-06:00 Tarihi :19.09.2014
Bitiş :20.09.2014-06:00 No :784
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu,Orta ve Doğu Akdeniz ile Çanakkale'nin doğusu, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Antalya'nın doğusu, Erzincan, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Niğde, Kayseri, Sivas, Yozgat'ın doğusu, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :İç kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Niğde, Kayseri, Sivas, Yozgat'ın doğusu, Tokat, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu, Balıkesir ile Çanakkale'nin doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
ÇANAKKALE Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 23
SAKARYA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22
EGE Parçalı, iç kesimleri çok bulutlu, Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.
A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
İZMİR Parçalı yer yer çok bulutlu 26
MANİSA Parçalı yer yer çok bulutlu 28
USAK Parçalı yer yer çok bulutlu 22
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Akdeniz ile Antalya'nın doğusu ve Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
ANTALYA Parçalı yer yer çok bulutlu, doğu ilçeleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29
BURDUR Parçalı yer yer çok bulutlu 23
MERSİN Parçalı yer yer çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Niğde, Kayseri, Sivas, Yozgat'ın doğu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
YOZGAT Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 19
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 21
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
DÜZCE Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 19
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 20
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Ordu, Tokat, Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.
ÇORUM Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 18
GIRESUN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 24
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 25
DOĞU ANADOLU Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde sonra Erzincan, Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ELAZIĞ Parçalı yer yer çok bulutlu 29
ERZURUM Parçalı yer yer çok bulutlu, kuzey kesimleri öğle saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22
HAKKARI Parçalı bulutlu 26
VAN Parçalı bulutlu 24
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BATMAN Parçalı bulutlu 34
DİYARBAKIR Parçalı bulutlu 32
GAZİANTEP Parçalı bulutlu 29
ŞANLIURFA Parçalı bulutlu 31
DENİZLERDE HAVA
Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar, öğle ve akşam saatlerinde Güney Ege açıklarında fırtına bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, kuvvetinde, Dalga Yüksekliği: 1,0m ila 2,0m, doğusunda 2,0 ila 2,5m, Görüş Mesafesi: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, ilk saatlerde sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga Yüksekliği: 1,0 ila 2,0m; Görüş Mesafesi: İyi.
EGE Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, öğle ve akşam saatlerinde açıklarında yer yer 8 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, güneyinde 2,0 ila 3,0m, Görüş Mesafesi: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4, akşam saatlerinden sonra kuzeyden 4 ila 6, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatı, akşam saatlerinden sonra kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, öğle ve akşam saatlerinde 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

23

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51