Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :06.02.2016-12:00 Tarihi :06.02.2016
Bitiş :07.02.2016-12:00 No :110
Öğleden Sonra Yurtta Hava Akşam Yurtta Hava
Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin büyük bir bölümünün yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Doğu Akdeniz ve Batı Karadeniz ile zamanla İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu kuzey ve doğusu ile Samsun, Ordu, Tokat, Şanlıurfa, Bingöl ve Muş çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin batı kesimlerinde hissedilir derecede azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey, doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden, hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz ile Güneydoğu Anadolu'da kuvvetli, Marmara ve Kıyı Ege'de zaman zaman fırtına (40-60 km/s zaman zaman 70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ KAR YAĞIŞI UYARISI: Öğle saatlerinde Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde, zamanla Samsun ve Ordu'nun yüksek kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Tokat, Bingöl, Muş ve Bitlis çevresinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde etkili olacağı tahmin ediliyor. Kuvvetli kar yağışlarıyla birlikte rüzgarın da kuvvetli esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, tipi, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Öğle saatlerinde Doğu Akdeniz'de, zamanla Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Ege, İç Anadolu, Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı, Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetli, Marmara ve Ege kıyılarında zaman zaman fırtına (40-60 km/s zaman zaman 70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli, zaman zaman fırtına (40-60 km/s zaman zaman 70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BURSA Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 5
EDİRNE Parçalı bulutlu 7
ISTANBUL Çok bulutlu, öğle saatlerinde kısa süreli olmak üzere yağmur, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu 6
KIRKLARELI Parçalı bulutlu 6
EGE Parçalı çok bulutlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden yer yer kuvvetli, kıyılarında zaman zaman fırtına (40-60 km/s zaman zaman 70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
A.KARAHISAR Çok bulutlu ve hafif kar yağışlı 2
AYDIN Parçalı ve çok bulutlu 10
IZMIR Parçalı ve çok bulutlu 9
MANISA Parçalı ve çok bulutlu 7
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, iç ve doğu kesimleri ile Antalya'nın doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde Doğu Akdeniz'de kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, iç kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli(40-60 km/saat) olarak esmesi beklenmektedir. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde Göller yöresinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ADANA Çok bulutlu, il genelinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 13
ANTALYA Çok bulutlu, öğle saatlerinde doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15
HATAY Çok bulutlu, il genelinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 11
MERSİN Çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14
İÇ ANADOLU Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların doğusunda kuvvetli olması beklenmektedir. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Çok bulutlu ve aralıklı hafif kar yağışlı 3
CANKIRI Çok bulutlu ve aralıklı hafif kar yağışlı 3
KONYA Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 4
YOZGAT Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6
BATI KARADENİZ Çok bulutlu, kıyılarının yağmur ve karla karışık yağmur, iç kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BOLU Çok bulutlu ve yer yer kuvvetli olmak üzere kar yağışlı 2
DÜZCE Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı 4
SİNOP Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 7
ZONGULDAK Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı 5
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklenen yağışların akşam saatlerinde Samsun, Ordu, ve Tokat çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Orta Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
AMASYA Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmur, gece kar yağışlı 10
BAYBURT Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı 7
SAMSUN Çok bulutlu ve yağmurlu, akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve yüksek kesimleri kar yağışlı 10
TRABZON Çok bulutlu ve yağmurlu 15
DOĞU ANADOLU Parçalı çok bulutlu, bölgenin güney ve batısı ile zamanla bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Karla karışık yağmur ve kar şeklinde beklenen yağışların akşam saatlerinden sonra bölgenin batısı ile Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bu gece ve yarın (Pazar) sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ELAZIĞ Çok bulutlu ve yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren kuvvetli olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı 8
ERZURUM Çok bulutlu ve kar yağışlı 2
KARS Çok bulutlu ve akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı 1
VAN Çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6
GÜNEYDOĞU ANADOLU Çok bulutlu ve bölge genelinin yağmurlu, gece saatlerinde kuzey kesimlerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğleden sonra Adıyaman, akşam saatlerinden itibaren kuzey ve doğusu ile Şanlıurfa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde güneyinde güney ve güneydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.
BATMAN Çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatlerinde yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 10
DIYARBAKIR Çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatlerinde yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 9
GAZIANTEP Çok bulutlu ve yağmurlu 8
SIIRT Çok bulutlu ve yağmurlu, gece saatlerinde yer yer yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor. 12
DENİZLERDE HAVA
Batı Akdeniz ve Güney Ege’de kuvvetli fırtına, Doğu Karadeniz ve Kuzey Ege’de fırtına, Marmara, Batı Karadeniz ve Orta Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, batı kıyılarında yer yer kuvvetli olmak üzere yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60 km/s) , aksam saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40km/s), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan, doğusu güneybatıdan 6 ila 8 (50-70km/s) kuvvetinde, Dalga: 3,0 ila 4,0m Görüş: Zayıf.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu ve bugün (Cumartesi) doğusu yağmurlu, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7 (40-60km/s) akşam saatlerinden sonra 3 ila 5 (20-40km/s) kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m Görüş: Orta yer yer zayıf.
EGE Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/s), gece 4 ila 6 (30-50 km/s), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9 (60-90 km/s) kuvvetinde, Dalga: 4,0 ila 5,0m kuzeyi 3,0 ila 4,0m Görüş: Orta.
AKDENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu ve doğusunda kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey kuzeybatıdan 7 ila 9 (60-90 km/s) , Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/s) gece kuzeybatıdan 5 ila 7 (40-60 km/s), doğusu kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50km/s) kuvvetinde Dalga:1,5 ila 2,5m batısında 4,0 ila 5,0m Görüş: Orta, doğusunda zayıf.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu ve akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmurlu, Rüzgâr: batı ve kuzeybatıdan, gece doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/s) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m Görüş: İyi, yağış anında orta.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT H-SAF WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2016

23

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51