Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :26.11.2014-18:00 Tarihi :26.11.2014
Bitiş :27.11.2014-18:00 No :990
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Kahramanmaraş ve Çankırı çevreleri ile bu akşam ilk saatlerde Ankara'nın doğu ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ve Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşmesi beklenen yağışların; Mardin, Batman, Siirt, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olacağı tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde İç Ege ve Göller Yöresi'nde pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Antalya'nın doğu kesimleri ve Sinop çevrelerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
YOĞUN KAR ve KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI: Kıyı kesimler, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Hatay ve Osmaniye çevrelerinde yağmur ve sağanak, iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşmesi beklenen yağışların; Mardin, Batman, Siirt, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.
BUZLANMA, DON OLAYI VE SİS UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde İç Ege ve Göller Yöresi'nde pus ve sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı, Trakya, İç Ege, İç Anadolu, ve Batı Akdeniz'in iç kesimlerinde zirai don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin yüksek kesimleri ile zamanla Bursa ve Bilecik çevrelerinde hafif olmak üzere yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuzey ilçeleri yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde yağmur, zamanla hafif olmak üzere kar şeklinde olması bekleniyor. 3 10
BURSA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde yağmur, zamanla hafif olmak üzere kar şeklinde olması bekleniyor. 4 10
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Anadolu Yakası yağmur ve sağanak yağışlı 5 10
YALOVA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 6 10
EGE Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; kıyı kesiminde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. bekleniyor.
A.KARAHİSAR Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli -1 6
AYDIN Parçalı ve az bulutlu 4 17
İZMİR Parçalı ve az bulutlu 5 14
USAK Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli -2 9
AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu, doğusunun yer yer çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde Kahramanmaraş çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmur ve yükseklerinin yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresi'nde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; Antalya'nın doğu kesimlerinde kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde iç ve yüksek kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu 7 16
ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 8 17
ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli -1 5
MERSİN Parçalı ve çok bulutlu 9 17
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusu ile Çankırı çevrelerinin hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı, ilk saatlerde Ankara'nın doğu ilçelerinin hafif olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu, ilk saatlerde doğu ilçeleri yağmur ve yer yer karla karışık yağmurlu 1 6
ESKİŞEHİR Parçalı ve çok bulutlu 1 6
KIRIKKALE Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1 5
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı -1 2
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde bölge genelinin, yarın (Perşembe) kıyı kesiminin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesiminde yağmur, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
BARTIN Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 4 9
BOLU Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1 6
DÜZCE Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimleri yer yer karla karışık yağmur ve hafif kar yağışlı 4 8
ZONGULDAK Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu 5 7
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesiminde yağmur ve sağanak, bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor.
AMASYA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde yağmur, zamanla hafif olmak üzere kar şeklinde olması bekleniyor. 3 7
CORUM Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde yağmur, zamanla hafif olmak üzere kar şeklinde olması bekleniyor. 1 5
RİZE Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 7 10
TRABZON Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı 8 10
DOĞU ANADOLU Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer kuvvetli ve yoğun olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ERZURUM Parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı -3 0
KARS Parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı -4 1
MALATYA Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı 0 6
VAN Parçalı çok bulutlu ve kar yağışlı 0 5
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, zamanla kuzey kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde olması beklenen yağışların; Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.
ADIYAMAN Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer kar yağışlı 3 11
BATMAN Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı 4 10
DİYARBAKIR Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer kar yağışlı 3 9
ŞANLIURFA Parçalı çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı 6 11
DENİZLERDE HAVA
Gece Güney Ege'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Çok bulutlu, yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, Doğu Karadeniz'de batı ve güneybatı, batısı kuzeybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Doğu Karadeniz 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu yağmurlu, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzeydoğudan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 5 ila 7, yarın 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, güneyi 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu ve gece doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 4 ila 6, yarın 3 ila 5; Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu, gece batısı kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 1,5 ila 2,5m, Görüş: iyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, kar yağışlı, Rüzgâr: doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75m, Görüş: İyi, yağış anında zayıf.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

23

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51