Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :22.12.2014-18:00 Tarihi :22.12.2014
Bitiş :23.12.2014-18:00 No :1068
Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava
Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ve Güneydoğu Anadolu ile Ordu, Hatay, Elazığ ve Tunceli çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu ile kıyılarda yağmur ve sağanak, iç bölgelerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara ile iç ve doğu bölgelerde bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer pus ve sis, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Batı bölgelerde 2 ila 6 derece artış olacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve batı yönlerden, zamanla iç ve batı kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmaranın kuzeyi, Karadeniz, Güney Ege ve Akdeniz' de yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (özellikle karayolu ulaşımında gizli buzlanma vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın, Marmara'nın kuzeyi, Karadeniz, Güney Ege ve Akdeniz'de yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey kıyılarında güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BURSA Parçalı ve az bulutlu 1 14
CANAKKALE Parçalı ve az bulutlu 6 15
EDIRNE Parçalı ve az bulutlu 2 13
ISTANBUL Parçalı ve az bulutlu 6 14
EGE Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.
A.KARAHISAR Parçalı ve az bulutlu -4 7
DENİZLİ Parçalı ve az bulutlu 2 14
IZMIR Az bulutlu ve açık 6 14
MANISA Parçalı ve az bulutlu 4 13
AKDENİZ Parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerinin çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Hatay çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu 4 15
ANTALYA Parçalı ve az bulutlu 7 18
HATAY Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde yağmur ve sağanak yağışlı 3 14
MERSIN Parçalı ve çok bulutlu 8 16
İÇ ANADOLU Parçalı ve az bulutlu, doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde sis ve pus ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Parçalı ve az bulutlu -4 7
ESKISEHIR Parçalı ve az bulutlu -3 7
KONYA Parçalı ve az bulutlu -4 6
NIGDE Parçalı bulutlu -5 3
BATI KARADENİZ Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde iç kesimlerinde sis ve pus ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin kıyı kesimlerinde güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.
BOLU Parçalı bulutlu -3 8
DÜZCE Parçalı bulutlu -1 10
KARABUK Parçalı bulutlu -3 11
ZONGULDAK Parçalı bulutlu 4 12
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Ordu çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde sis ve pus ile birlikte yer yer buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın, bölgenin kıyı kesimlerinde batı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor.
ARTVIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, kıyı kesimleri yağmurlu -1 4
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 4 12
TOKAT Parçalı ve çok bulutlu -4 7
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde ve yarın (Salı) aralıklı yağmurlu 3 12
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı, bu akşam saatlerinde Elazığ ve Tunceli çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ELAZIG Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu -3 3
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kar yağışlı -6 -1
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu -1 4
VAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı -3 2
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu, yüksek kesimlerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.
DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, yağmurlu 0 6
GAZIANTEP Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu 1 8
SANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde yağmurlu 3 10
SIIRT Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı 1 6
DENİZLERDE HAVA
Orta Karadeniz'de yarın fırtına ve kuvvetli fırtına, Batı Karadeniz, Güney Ege ile akşam ilk saatlerinde Akdeniz'de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, doğusu aralıklı yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneybatıdan 5 ila 7, doğusu yarın 6 ila 8, yer yer 9, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5, yarın güneybatıdan 2 ila 4, batısı 5 ila 7, yer yer 8 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m yarın öğleden sonra Orta Karadeniz'de 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgar: güney ve güneybatıdan 3 ila 5, yarın 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.
EGE Hava Durumu: Az bulutlu açık, Rüzgar: Kuzey Ege'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5, Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, güneyi 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m güneyi 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, yarın az bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan5 ila 7, yarın 3 ila 5, Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğudan, yarın batısı kuzeybatıdan 5 ila 7 yarın 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 2,0 ila 3,0m yarın 1,0 ila 2,0m Görüş: İyi.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı, Rüzgâr: Batı ve kuzeybatıdan, akşam saatlerine kadar batısı güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

24

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51