Türkiye Geneli
Günlük Hava Tahmin Raporu

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir

  İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Periyodu Yayın
Başlangıç :01.11.2014-12:00 Tarihi :01.11.2014
Bitiş :02.11.2014-12:00 No :914
Öğleden Sonra Yurtta Hava Akşam Yurtta Hava
Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri, Kocaeli, Sakarya, Konya, Aksaray, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile öğlen ilk saatlerde ile Antalya'nın Kaş, Kale ve Finike ilçelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemizin kuzeydoğusunda 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey, yurdun güneydoğu kesimlerinde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Marmara ile Kıyı Ege'de kuvvetlice (30-50 km/sa), Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi bekleniyor.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (çatı uçması, direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar, vb) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Cumartesi) Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BALIKESİR Parçalı ve çok bulutlu 14
BURSA Parçalı ve çok bulutlu 14
EDİRNE Parçalı bulutlu 14
İSTANBUL Parçalı ve çok bulutlu 14
EGE Parçalı, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyı kesimlerinde kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.
A.KARAHİSAR Parçalı, yer yer çok bulutlu 10
AYDIN Parçalı ve az bulutlu 22
İZMİR Parçalı ve az bulutlu 20
KUTAHYA Parçalı, yer yer çok bulutlu 11
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Antalya'nın Kaş, Kale ve Finike ilçelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADANA Parçalı ve çok bulutlu 23
ANTALYA Parçalı, yer yer çok bulutlu; öğlen ilk saatlerde Kaş, Kale ve Finike ilçeleri sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 26
ISPARTA Parçalı ve çok bulutlu 15
OSMANIYE Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 23
İÇ ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu; kuzeydoğu kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Konya ve Aksaray çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
AKSARAY Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 12
ANKARA Parçalı ve çok bulutlu 13
KARAMAN Parçalı ve çok bulutlu 13
KONYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 13
BATI KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
BARTIN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14
BOLU Parçalı ve çok bulutlu 10
KARABUK Parçalı ve çok bulutlu 14
ZONGULDAK Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 14
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Parçalı ve çok bulutlu; bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; Giresun, Trabzon ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; doğu kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.
GUMUSHANE Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde yağmur, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 9
ORDU Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15
SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 15
TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. 15
DOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu; bugün (Cumartesi) bölge geneli ile yarın (Pazar) doğu kesimlerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, bölgenin kuzey ve doğusunda akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde yağmur, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 6
MALATYA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 15
MUS Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde yağmur, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 11
VAN Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde yağmur, akşam saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. 9
GÜNEYDOĞU ANADOLU Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinde bölge geneli ile akşam doğu kesimlerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ADIYAMAN Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 18
DİYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu, bugün (Cumartesi) aralıklı sağanak yağışlı 16
GAZİANTEP Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 19
ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 20
DENİZLERDE HAVA
Doğu Karadeniz'in doğusunda fırtına, Doğu Karadeniz, Kuzey Ege ve Güney Ege'nin batısında fırtınamsı rüzgar bekleniyor.
KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5, doğusu 4 ila 6, Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 5 ila 7, doğusu akşam saatlerine kadar güneybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0m, doğusu 3,0 ila 4,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
MARMARA Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak yağışlı, Rüzgar: kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,0m Görüş: İyi, yağış anında orta.
EGE Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, Güney Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5, batısı 5 ila 7 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m kuzeyinde 2,0 ila 3,0m Görüş: İyi.
AKDENİZ Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan, gece kuzeydoğudan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, gece kuzeydoğudan, doğusu güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m Görüş: İyi, yağış anında orta.
VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı Rüzgâr: batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 0,75m Görüş: İyi, yağış anında orta.


Dünya Meteoroloji Teşkilatı - WMO Avrupa Orta Vadeli Hava Tahminleri Merkezi - ECMWF Avrupa Meteoroloji Uyduları İşletme Teşkilatı - EUMETSAT WMO Dünya Hava Tahmini Bilgi Servisi WMO Kuvvetli Hava Olayları Bilgi Merkezi Uluslararası Sivil Havacılık Teşkilatı

TSE 9000 Akreditasyon Sertifikası Bu site görme engelli dostudur Devletin Kısayolu Ulusal Ulaştırma Portalı T.C. Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER)

©MGM, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1998-2014

24

Kütükçü Alibey Caddesi No:4 06120 Kalaba, Keçiören/ANKARA TEL:+90 312 359 75 45 FAKS:+90 312 360 25 51