T.C.
TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI
METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
15.10.2019 ile 21.10.2019 TARİHLERİ ARASI YURTTA HAVA
15.10.2019
Ülkemiz güneybatı kesimleri parçalı ve çok bulutlu , Batı Akdeniz’in iç kesimleri yerel olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek. Marmara bölgesi ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
16.10.2019
Ülkemizin güney ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yerçok bulutlu, Ege’nin iç kesimleri, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi ile Kahramanmaraş, Kilis ve Gaziantep çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlein az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara bölgesi ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
17.10.2019
Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yerçok bulutlu, Ege’nin iç kesimleri, Akdeniz’in iç kesimleri, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu ile Eskişehir, Kilis ve Gaziantep çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlein az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Marmara bölgesi ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
18.10.2019
Ülkemizin kuzey ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yerçok bulutlu, Ege’nin iç kesimleri ile Karadeniz’in iç kesimleri ile Erurum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlein az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
19.10.2019
Ülkemizin büyük bölümü parçalı ve yer yer çok bulutlu, Ege’nin iç kesimleri, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybetısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimkleri, Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Sivas çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlein az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
20.10.2019
Ülkemizin iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Tokat çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu açık geçeceği tahmin ediliyor.
21.10.2019
Ülkemizin iç ve doğu kesimleri parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu bölgelerininn sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu açık geçeceği tahmin ediliyor.
HAVA SICAKLIĞI
Ülke genelinde mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Çarşamba gününden itibaren biraz azalacağı tahmin ediliyor.
Ayrıntılı Bilgi İçin:
www.mgm.gov.tr        Tel: 0.312.302.25.33            Faks: 0.312.360.79.12